Bosna a Hercegovina – leden 2021

Bosna a Hercegovina – leden 2021

  • Rubriky příspěvkuNezařazené

Leden 2021 jsme vedli projekty týkající se situace v Bosně a Hercegovině. V Bosně již několik zim jsou lidé na cestě v Bosně uzavřeni v naprosto nevyhovujících podmínkách. Situace se každým rokem zhoršuje, letos tím více, že došlo ke zničení jednoho z bosenských táborů.

17. ledna jsme vedli společné modlitby v modlitebním řetízku. Již v tuto chvíli jsme ale tušili, že jen u modliteb nezůstane. Prosili jsme Vás tak nejen o modlitby za ty, kteří v Bosně žijí v bahně, sněhu, jen pod plachtami, bez základních potravin, bot a jakéhokoliv vybavení, ale také za moudrost týmu Naděje pro národy, aby se do Bosny mohl vypravit, bude-li to jen trochu možné


Pro Boha není nic nemožné! A tak komorní tým Michal, Štěpán a Ilona vyjel. Přes veškeré problémy, negativní testy, kontroly na hranicích apod. sbalili evangelia a základní humanitární pomoc, která se jim vlezla do auta a vyjeli! A byl to velký úspěch! Od 21. ledna náš tým pomáhal zajistit základní potřeby lidí v okolí Bihače. Jednalo se o migrující, kteří žijí v rozpadlých domech, stanech nebo třeba odstavených autobusech. Tým zajistil základní potraviny, vybavení kuchyně, ale samozřejmě především trávil s lidmi čas, předával jim evangelia a vyprávěl jaké je to žít s Ježíšem!

Modleme se společně za to, co bylo zaseto!